Aday öğretmenler için uygulanacak olan yetiştirme programı

Aday öğretmenlere bu yıl ilk defa uygulanacak olan yetiştirme programı içeriği açıklandı. Yetiştirme programı 24 hafta sürecek. Peki aday öğretmenler, yetiştirme programında neler yapacak ve neler öğrenecek? Bu ve buna benzer soruların cevabını ve yetiştirme programına dair birçok sorunun cevabını sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda bulabileceksiniz.

Yeni ataması gerçekleşen aday öğretmenler için uygulanacak olan yetiştirme programında, aday öğretmenler bir çok faaliyette bulanacak olup bu faaliyetler hem okul içinde hem de okul dışında gerçekleşecektir. Aday öğretmenler bu faaliyeleri danışman öğretmenleri ile birlikte gerçekleştirecektir. Bu faaliyetlerde, birçok seminerlere katılım, film izleme, kitap okuma gibi faaliyetler bulunacak olup aynı zamanda şehrin tarihi mekanları da gezilecektir. Milli Eğitim Bakanı olan Nabi Avcı ise tercihini Ankara ilinden yanan kullanmış adayları ağırlayacak ve adaylar merkez teşkilatı hakkında bilgiler öğnerek işleyişi kavranacak.

Ataması yeni gerçekleşmiş olan 30 bin öğretmenin, 24 hafta haftanın beş günü süreli yetiştirme programlarına alınmasının sebebi öğretmen niteliğinin artması olarak belirtilmiştir. Aday öğretmenler tarafından, yetiştirilmek istedikleri iller arasından 10 tercih yapılacak. Bu uygulama, adat öğretmenlerin gidecekleri illerde kendi alanları ile ilgili olan danışman bir başka öğretmen eşliğinde gerçekleşecek. Danışman öğretmenler tarafından aday öğretmenlerin plan, hazırlık, materyal hazırlığı gibi durumların tamamlanması sağlanacak. Aynı zamanda okul dışı etkinlikler ile de aday öğretmenlerin, şehri tanıması ve uyum sağlaması adına gezisi gerçekleştirilecek. Yapılan faaliyetlere karşı adayların günlük tutması isteniyor.

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir