Alkolün Zararları İle İlgili Sloganlar

Hangi yaştan, hangi kültürden, hangi ekonomik düzeyden olursa olsun her insan, tüm hayatı boyunca karşısına çıkan birçok sorunla mücadele etmektedir. Sorunlar, güçlü olan insanları daha da güçlendirirken güçsüz olan kişileri ise daha da dibe sürükleyebilir. Güçlüler, sorunlarına göğüs gerip onların üstesinden gelmenin yollarını bir bir ortaya çıkarırken, güçsüz olan kişiler ise sorunların karşısında kendisine kaçacak bir yer arayabilir. İnsanlar, genellikle kaçacak yer olarakta kendilerine zararlı alışkanlıkları benimserler.

Zararlı alışkanlıklar, sadece güçsüz kimselerin edinebileceği alışkanlıklardandır. Alkol de bunlardan bir tanesidir. Genellikle insanın derdini unutturduğu düşünülerek içilir, ancak alkol sadece herşeyi daha da kötü yapmaktadır. Ancak ne yazık ki insan, bazen bu durumun farkında olamamakta ve bu zararlı alışkanlığı kendisine edinmektedir.

Alkolün Fiziksel Zararları

Alkol, vücuda çok fazla derecede zarar veren bir maddedir. Organlarımıza verdiği hasarın yanı sıra ayrıca insanın psikolojisini de ağır derecede olumsuz etkiler. Alkol kullanan kişiler, genellikle sinirli, stresli, gergin kişiler olurlar ve bu kişilerin düşünme yetenekleri, zaman içerisinde sınırlanır. Bununla birlikte hafıza da zaman içerisinde güçsüzleşmeye başlar. Bu sebeplerden dolayı alkol, uzak durulması gereken birşeydir. Şimdi alkol ile ilgili bazı sloganlar paylaşacağız.

Güçlü insan, problemlerinin çözümünü alkolde aramaz.

İçki, insanın aklını bulandırır, uzak durun.

Kendisini seven insan, alkol kullanmaz.

Sağlıklı bir yaşam için, alkolden uzak durun.

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi, alkol kesinlikle hiç bir duruma çözüm olmaz. Ancak durumların daha da kötü olmasına sebep olur. Sağlıklı yaşam için, alkol ve benzeri her türlü alışkanlıklardan uzak durun, güçlü olun!

Alkolün Zararları İle İlgili Sloganlar Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir