Arı Sokmasına Ne İyi Gelir

Dünyadaki yaşamı bizlerle paylaşan birçok farklı böcek, hayvan gibi varlıklar bulunmaktadır. Dünya, bizlerin olduğu kadar onların da yaşam alanını oluşturmakta olduğu için bizler de bizden başka canlıların da varlığına saygı göstermek durumundayız. Ancak ne yazık ki bu canlılardan bazıları, bizlerin yaşantısı açısından sorun olabilecek bazı durumlara sebep olabilmektedirler. Bunlardan bir tanesi, insanların da bir hayli tedirgin olduğu arılardır.

Arılar, çalışkanlıkları ile bilinen canlılardır. Ancak onlarla birlikte paylaştığımız bu dünyada bizlere kimi zaman sorun yaşatabilirler. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte insanlar, montların yerine tişörtlerini kullandıkları için vücutlarının birçok bölümü açık olmaktadır. Bu sebepten dolayı özellikle doğal alanlarda da arıların saldırısına açık bir hale gelmektedirler. Ancak arılar, insanlara durduk yere zarar veren yaratıklar değillerdir. Bunu ancak bir tehlike sezdiklerinde yaparlar. Bu sebepten dolayı bir arı gördüğünüzde ondan korkmamalı, vurmaya çalışmamalısınız. Onla ilgisiz ve hareketsiz kalırsanız muhtemelen size dokunmayacaktır.

Ancak olur da arı sizleri sokarsa endişe etmenize de gerek yok. Arının soktuğu bölgeyi öncelikle güzel bir şekilde temizlemelisiniz. Arının soktuğu bölümü kontrol ederek, iğnesinin içeride kalıp kalmadığını anlamalısınız. Eğer iğne içeride kaldıysa cımbız gibi bir aletten yardım alabilirsiniz. Bununla birlikte bazı çevreler tarafından arı sokulan bölgeye yoğurt sürülmesinin, sarımsak ezilerek bölgeye konulmasının faydalı olacağı gibi şeyler de söyleniyor. Bu tür kocakarı ilacı olarak bilinen yöntemlerin de faydalı olacağını düşünüyoruz, denemenizi öneririz.

Arı Sokmasına Ne İyi Gelir Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir