Bilgisayar Başındaki Çocuk Sokaktaki Çocuktan Daha Fazla Risk Altında

Eski Milli Eğitim Bakanı olduğu bilinen Nimet Baş, ‘Sokakta Hayat Var’ projesinin açılışında gerçekleştirilen konuşmada yer aldı. Bu proje aracılığı ile evde bilgisayar karşısında vakit geçiren çocukların durumunun sokakta yaşayan ya da çalışan çocukların durumuna göre daha fazla risk taşıdığını belirtti.

‘Sokakta Hayat Var’ adlı proje, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri kapsamında bulunan, PANGEA İnsan Kaynaklarını Geliştirme Sivil Etkileşim Derneği tarafınca yürütülmektedir. ‘Sokakta Hayat Var’ adlı projenin açılışa birçok önemli isim katılımda bulundu. Bu isimler arasında eski Milli Eğitim Bakanı olan Nimet Baş, Samsun İl Emniyet Müdürü olan Vedat Yavuz, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü olan Aytekin Girgin, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olan Güven Özyurt gibi isimler bulunurken, Canik Belediye Başkan Yardımcısı olan Alican Usta, Sanatçı Fatih Küçük ve Proje Yöneticisi olan İdil Kefeli de bulunmaktaydı.

Öğrencilerin yeteneklerinin belirlenmesinin verilen nitelikli eğitim ile gerçekleştirileceğini belirten eski Milli Eğitim Bakanı olan Nimet Baş, öğrencilere verilen eğitimin niteliğini özen göstererek ve öğrencilere değer vererek gerçekleştirileceğini anlattı. Önemli olanın mutlu bireyler oluşturebilmek olduğu söylenirken, sokakta bulunan çocukların durumunun bir sorun olarak görülmemesi gerektiği belirtildi. Törende, bu durumu sorun olarak görmek yerine onlar için yapılması gereken projelerin gerekliliğinden bahsedilmiştir.

Anne ve babaların teknolojinin her geçen gün daha da hızlı gelişiyor olma durumuna yetişemediği ve bu yüzden çocukların bilgisayar karşısında risk altında bulundukları belirtilmiştir.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir