Bilgisayar ve İnternetin Gençler Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte modern dünyada hayatımıza birçok yenilik girmiş oldu. Bu yenilikler arasından insanlığın gidişatının seyrini değiştiren, insanların hayatına yeni bir boyut katan ve adeta dünya içerisinde yeni bir dünya oluşturan şey de internet oldu. Bugün internet sayesinde dünyanın en uzak köşesindeki insanlara dahi kolayca ulaşılabilmesi ile birlikte eskiden evimizde tuttuğumuz koca ansiklopedilerdeki herhangi bir bilgiyi bir tıkla bulabilmekteyiz. Düşünüldüğü zaman bilgisayar ve internetin, insanlık adına sonsuz faydaları vardır. Ancak gerçekleştirilen her yeniliğin bir de olumsuz yanı olduğu da herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

Bilgisayar ve internet, özellikle gençler tarafından bilinçsiz kullanılması durumunda ortaya büyük sorunlar çıkabilmektedir. İnternet, faydalı şeyler için kullanıldığında çok iyi bir kaynak olsa da internet içerisinde insanları yanlış yönlendirebilecek birçok bilgi ve olumsuz içerikte bulunmaktadır. Gençler, bilgisayar üzerinde oluşturulmuş olan sanal dünyada çok uzun zaman geçirmekte ve bu geçirdikleri zaman nedeniyle hayatın gerçeklerinden uzakta kalmaktadırlar. Gençler, sosyal medya sitelerinde uzun zaman geçirmekte ve burada sahip oldukları yüzlerce arkadaşa rağmen gerçek hayatlarında kendilerini anlayacak hiç kimseyi bulamamaktadırlar. Oysa ki eskiden kavgalar, eğlenceler, dostluklar hepsi gerçek bir şekilde sokakta yaşanırdı.

Günümüzde gelinen noktada hayata dair birçok şey sanal alem üzerinden yozlaşmaya uğramıştır. Gençler de internette geçirdikleri uzun vakitler sebebiyle bu gerçek duyguları hissetmek yerine kendilerini sanal bir alemin içine hapsetmekte, hayatın güzelliklerini kaçırmaktadır.

Bilgisayar ve İnternetin Gençler Üzerindeki Olumsuz Etkileri Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir