Bu Vatanı Bizlere Armağan Eden Atalarımıza Karşı Ne Gibi Görevlerimiz Vardır

Bizler, tarihin en eski zamanlarından beri var olan ve bir medeniyet oluşturmayı başarabilmiş köklü, onurlu bir milletin torunlarıyız. Atalarımız, tarih boyunca çeşitli bölgelerde yaşam sürdürmüşler, çeşitli devletler kurmuşlardır. Bu çeşitli devletlerin her birinde de Türk milletinin en belirgin özelliği her daim onurlu ve bağımsız olarak yaşamış olmalarıdır. Tarih boyunca kurulan devletlerimizden yakın tarihimizde olanlar Osmanlı Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti’mizdir.

Osmanlı Devleti’miz, sahip olduğu hoşgörü ve adalet anlayışı sebebiyle bir dönem tüm dünya devletlerine hükmetmişse de zaman içerisinde yozlaşması ile birlikte yıkılmıştır. Buna rağmen atalarımız, dünyanın çeşitli bölgelerine bizlerle ilgili, İslamla ilgili çok önemli eserler bırakmışlardır. Bugün güçlü olan dünya devletlerinin yönetimi altına giren milletler, kısa zamanda kimliklerini kaybetmektedirler. Ancak Osmanlı bünyesinde yaşayan yüzlerce millet, günümüzde hala kendi kimliğine ait özelliklerini taşımaktadır. Bizlerin ataları her zaman adaletli ve hoşgörülü kişiler olarak onurlu bir yaşam sürdürmüşlerdir.

Bizlerin de tabi ki onurlu ve gururlu atalarımıza karşı sorumluluklarımız vardır. Bizlerin bugün üstünde rahatça yaşadığımız toprakları korumak için 13-14 yaşlarında gönüllü şekilde askere giderek canını ortaya koyan atalarımızı asla unutmamamız gerekir. Onlara ödül olarak bu topraklar üzerinde barış içerisinde yaşamalı ve kültürümüzü, milletimizi her daim yüceltmek için çaba göstermeliyiz. Kendimizi iyi bir eğitim ile donatmalı, Türkün sahip olduğu adaleti ve hoşgörüyü dünyanın her köşesinde insanlara örnek olacak şekilde göstermeye kendimizi adamalıyız. En önemlisi de geçmişimizi çok iyi bilmeli, sorumluluklarımızın her daim bilincinde olmalıyız.

Bu Vatanı Bizlere Armağan Eden Atalarımıza Karşı Ne Gibi Görevlerimiz Vardır Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir