Cumhuriyetimizin Korunması ve Güçlenmesi İçin Gelecekte Ne Yapmayı Planlıyorsunuz

Geçmişte görünen yönetim biçimleri, genelde bir kişinin ya da grubun varlığını korumayı en ön planda tutan ve fakiri, güçsüzü ezen yönetim biçimlerinden oluşmaktaydı. İnsanlık, bu yönetim biçimleri altında uzun yıllar boyunca acı çekti ve bu sebepten dolayı da yıllarda çok fazla kan döküldü. Ancak bugün gelinen noktada, 1789 yılında yaşanan Fransız Devrimi’nin de etkisiyle dünyadaki birçok devlet, insan haklarını ön planda tutan ve halkın tamamının yönetime katıldığı cumhuriyet yönetim biçimiyle idare edilmektedir.

Bizlerin bugün sahip olduğu cumhuriyetimiz de, geçmişte atalarımızın çektiği büyük acılar sonucunda bizlere armağan edilmiştir. Bizler de bu sebepten dolayı elimizde olanın kıymetini bilmeli, onu en iyi şekilde anlamalı ve bugün sahip olduğumuz lüksten daha da iyilerini gelecek nesillere aktarmak için var gücümüzle çaba göstermeliyiz. Atalarımızın bizler için çektiği acılara da yakışan bu olacaktır. Bu nedenle öncelikle herkes, cumhuriyeti ve cumhuriyetin kazanımlarını çok iyi anlamalı, yanlış kişilerin cumhuriyet hakkında yaptığı yalan propagandalara inanmamalıyız. Bir konu hakkında fikir sahibi olabilmek için, öncelikle o konunun tüm detaylarını iyice öğrenmeli ve anlamalıyız.

Bunun için en önemli şeylerden bir tanesi ise eğitimdir. Bizler, birer Türk genci olarak eğitimimizi en iyi şekilde tamamlamalı ve atalarımızın bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmalıyız. Cumhuriyet, bizlerin sahip olduğu en büyük kazanımlardan bir tanesidir. Bu kazanımı bizlere hediye eden atalarımıza karşı en büyük sorumluluğumuz, bu mirasa her daim sahip çıkmak ve onu gelecek nesiller için muhafaza etmektir.

Cumhuriyetimizin Korunması ve Güçlenmesi İçin Gelecekte Ne Yapmayı Planlıyorsunuz Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir