Deli Değil Üstün Zekalılar!

Ülkemizde 400 bin kadar üstün zekalı çocuk bulunmaktatır. Türkiye Üstün Zekalı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı kısa adı ile TUZDEV Genel Başkanı olan Kemal Tekden, üstün zekalı olan çocukların toplum için önemli olduklarını belirtirken, onlara verilmesi gereken değeri anlatan cümleler kurdu. Ülkemizde bulunan üstün zekalı çocuklar ile ilgili olan bazı bilgilere sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Bir otelde vakıf adına yapılmış olan toplantıda konuşma yapan Türkiye Üstün Zekalı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı Genel Başkanı olan Kemal Tekden, bu konu ile ilgili ülkemizde birçok vakıf kurulmuş olduğunu fakat bu kuruluşlardan bazısının milli değer ve dini değerlere uymadığını belirterek bu kuruluşlara karşı Türkiye Üstün Zekalı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı’nın kurulduğunu söyledi.

Üstün zekalı çocuklara verilen gerekli değer karşısında toplumun geleceği için önemli bireyler olduğunu söyleyen Türkiye Üstün Zekalı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı Genel Başkanı olan Kemal Tekden, bu çocukların kazanılması gerektiğini vurgularken, yaptığı konuşma sırasında üstün zekalı çocuklara hak ettikleri eğitimin verilmesi gerektiğinin önemine dikkat çekti.

Üstün zekalı çocuklar çevreye çok fazla uyum sağlayamadıkları görüldüğü için adaptasyon sıkıntısı çekebilmektedirler. Hatta bazen anlaşılamadıkları için toplum tarafından dışlandıkları ve deli olarak adlandırıldıkları da söz konusu olmaktadır. Bu durumun yaşanmaması ve hak edilen eğitimin verilmesi adına gerekli çalışmaların yapılması şarttır.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir