Fen ve Teknoloji Dersinin Önemi

Fen ve Teknoloji dersi, kişinin içerisinde bulunmuş olduğu dünyanın kişi tarafından anlaşılabilir bir hale gelmesi açısından çok önemlidir. Peki hayatımız için bu kadar önemli olduğu bilinen Fen ve Teknoloji dersi öğrenciye neler sağlar? Fen ve Teknoloji dersinin eğitim hayatına katkıları nelerdir? Fen ve Teknoloji dersinin günlük hayata katkıları nelerdir? Bu ve buna benzer fen ve teknoloji dersine ilişkin olan birçok sorunun cevabı ile çok daha fazlası sizin için hazırlanan bu yazıda bulunmaktadır.

Fen Bilgisi, bilimsel ve deneysel sonuçlara dayanmakta olup açıklanamayan ya da kanıtlanamayan hiç bir durum Fen bilgisine dahil olmamaktadır. Teknoloji ise, toplumun ihtiyaç duyduğu ya da istek belirttiği durumların karşılanması adına her geçen gün daha da geliştirilen bir sistemdir.

Fen ve Teknoloji, bu amaçları birbirinden farklı olsa dahi birbirleriyle bağlantı içerisinde bulunmaktadır. Fen ve Teknoloji dersi sayesinde, öğrenci yaşıyor olduğu dünyaya anlam bulur ve bu anlamlar içerisinde kendine yol çizer. Öğrenciler Fen ve Teknoloji dersinde öğrenmiş olduğu bir takım şeyleri, günlük hayatlarında da uygulayabilirler. Günlük hayatta insanların kullandığı ve ihtiyaç duyduğu bir çok madde Fen ve Teknoloji ile yakından ilişkilendirilir. Fen ve Teknoloji dersinde öğretilmek istenen bilgi alındıktan sonra, günlük hayatta bununla alakalı herhangi bir durum ile karşılaşılması durumunda, kişiye fen ve teknoloji anlamında bir bakış açısı sağlarken aynı zamanda olayları fen dili ile açıklama olanağı sunar.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir