İngilizce Dersinin Hayatımızdaki Yeri

İngilizce, dünya üzerinde en çok konuşulan birinci dildir. Farklı uluslardan olan insanlar, birbirleriyle iletişim kurabilmek için İngilizceyi kullanırlar. Bu açıdan bakıldığında, diğer uluslardan insanlarla rahat ve kolay bi şekilde iletişim kurabilmek için İngilizce öğrenmek gerekir. Önemli bir şirkette önemli bir pozisyonda çalışacak olursanız, şirketin uluslararası ilişkilerini yürütebilmek için İngilizce bilmeniz şarttır.

İngilizce, bir çok dile göre öğrenmesi basit bir dildir. Türkçe’nin bir yabancı tarafından öğrenilmesi çok zordur, çünkü bir çok kural vardır. Ancak İngilizce böyle değildir. Genel şekilde geçerli olan bazı basit kuralları öğrenerek İngilizceyi öğrenebilirsiniz. Uzmanlar, ingilizce günlük konuşmaların yüzde 80’ini anlayabilmek için, İngilizcede en çok kullanılan 1000 kelimenin anlamının bilinmesinin yeterli olduğunu söylüyor.

Artık globalleşen dünyada, gelişmiş ülkelerde İngilizce konuşma oranları yüksektir. Günümüzde gelinen noktada, internet ve bilgisayar kullanımının da yaygınlaşmasıyla İngilizce biliyor olmanın önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Eğer İngilizceye hakimseniz ve konuşabiliyorsanız, bir çok avantaja sahip olursunuz. Örneğin konferanslara katılabilir, yabancı milletlerden insanlarla iletişim kurabilir, bilgisayar ortamında ve gerçek ortamda zorluk çekmeden yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte edebi eserleri, kendi dillerinde okuyarak çok daha iyi anlama fırsatı gibi bir çok avantaja sahip olabilirsiniz.

İngilizce öğrenilmesi için en iyi zaman ise 13-15 yaş aralığıdır. Bu dönemde, kendinize güzel bir altyapı hazırlarsanız, ileride sağlam bir İngilizce bilgisine sahip olacağınızı söyleyebiliriz. İngilizce öğrenmek, hayat boyu süren bir süreçtir. Yani kısa bir süre içerisinde kendinizi iyi yerlere getirebilirsiniz, ancak öğrenmeniz uzun bir süre boyunca devam edecektir. O yüzden sistemli bir çalışma ile İngilizce öğrenmeye ne kadar erken başlarsanız, o kadar fazla yol kat etmiş olacaksınız.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir