İngilizce Öğrenmek Neden Önemlidir

Türk eğitim sisteminde ingilizce dersleri, ilkokuldan başlayarak eğitim hayatının son anına kadar çeşitli seviyelerde ve yoğunlukta öğrencilere verilir. Bu ders, öğrencinin yabancı bir dili konuşan bir insanla iletişim sağlamasını kurmak amacıyla konulmuştur. Peki dil nedir? Yabancı bir dil öğrenmek neden önemlidir? Bu gibi soruların yanıtlarını, sizin için hazırladığımız yazıda öğrenebilirsiniz.

Yazıya başlamadan önce, ”Dil”in tanımını yapmakta fayda vardır. Dil, dilbilimciler tarafından bir toplumu oluşturan kişilerin düşünce ve duygularını diğerlerine aktarmak için kullandıkları ses ve anlamlar bütünüdür. Her milletin kendine ait bir dili bulunmakla birlikte, dil bir milleti bir arada tutan ve ortak noktada buluşturan en önemli değerdir.

İngilizce, günümüzde dünyada en çok konuşulan dildir. Ticaret, siyaset, iş hayatı, sosyal hayat gibi alanlarda, tüm dünyada geçerli olan en önemli dildir. Yani günümüzdeki en evrensel dil İngilizce’dir. Her insan, diğer uluslara mensup insanlarla kuracağı ilişkilerde ortak dil olarak İngilizce’yi kullanır. Bu açıdan bakıldığı zaman İngilizce öğrenmek her birey için önemlidir.

”Bir dil bir insan, iki dil iki insan” sözünden yola çıkarak düşündüğümüzde, ikinci bir dil öğrenen insanın iletişim kabiliyetinin diğerlerine oranla fazla olacağını söyleyebiliriz. Bu yüzden kendini ve diğer milletlerden olan insanları daha iyi anlayabilmek için bir yabancı dil öğrenmek gerekir. Şu anda dünya üzerindeki en geçerli, herkesin en çok bildiği yabancı dil İngilizce olduğu için, eğitim alan bir öğrencinin kendisini geliştirebilmesi ve iletişim kabiliyetini arttırabilmesi için İngilizce öğrenmesi önem arz etmektedir.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir