İnkılap Tarihi Dersine Nasıl Çalışılır

İnkılap Tarihi dersinde işlenen konuların en önemli özelliği bir yandan kolay öğrenilmesi olurken, bir yandan ise bu kolay öğrenilen konuların çabuk unutulması olmaktadır. Bilgiyi öğrenmek ne kadar önemliyse, öğrenilen bilgiyi kalıcı bir hale getirmek çok daha önemlidir. Peki İnkılap Tarihi dersine nasıl çalışılır ve öğrenilen bilgiler nasıl kalıcı hale getirilir? Bu derste başarılı olmak için ihtiyacınız olan, tam da bu soruların cevaplarıdır. Bu soruların cevapları ve çok daha fazlası sizin için hazırladığımız bu yazımızda belirtilmiş bulunmaktadır.

Öncellikle her derste olduğu gibi bu derste de öğretmen çok dikkatli bir şekilde dinlenmelidir. Öğretmenin konu anlatımı sırasında kendinize notlar tutabilirsiniz. Aynı zamanda derse katılım sağlamak, işlenilen konu ile ilgili düşünce ve bilgi paylaşımında bulunmak öğrenilen konunun kalıcı hale gelmesine etki etmektedir. Derste aktif olmak, öğrencinin derse olan bakış açısını olumlu anlamda etkilemektedir. Bu durumda öğrenci dersi daha çok seveceğinden, bu derste başarılı olma ihtimali çok daha yüksek olacaktır.

İnkılap Tarihi dersi için bireysel anlamda bir çalışma gerçekleştirilecek olursa, kitap okunması tavsiye edilir. Fakat kitabın herhangi bir roman gibi okunması değil, anlayarak, notlar alarak gerekirse altlarını çizerek okunması gereklidir. Çünkü elde edilen bilgiler bu şekilde daha kalıcı olacaktır. Çalışırken çıkarılan notların da sık sık tekrar edilmesi, öğrencinin yararına olacaktır. İnkılap Tarihinde yaşanan olayları öğrenciler kafalarında canlandırarak da zevkli bir öğrenme şekli oluşturabilirler.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir