Kendisine Sevgi ve Saygı İle Yaklaşıldığını Anlayan Hayvan Neler Hisseder

Doğada yaşayan tüm canlı varlıkların göremesek dahi bir ruhu olduğunu biliyoruz. İnsan, etrafındaki birçok ruhla bilmese dahi etkileşim halindedir. Örneğin kimi zaman, çok uzun zamandır görmediğimiz bir arkadaşımızı düşünürüz. Sonrasında bir bakarız ki aynı gün içerisinde ya da birkaç gün sonra sokakta bir yerde onu görür, veya bir şekilde iletişime geçeriz. Yapılan bazı araştırmalara göre bu durum, aslında ruhlarımız arasındaki bağlantıdan oluşmakta. İnsan ruhuyla ve düşünceleriyle evrende bulunan diğer varlıkları etkileyebilme yeteneğine sahip bir varlıktır. Bu yüzden yolda yürürken tanımadığımız insana vereceğimiz bir tebessüm, kimi zaman onun tüm gününü güzel geçirmesini sağlayacak nitelikte olabilir. Arkadaşımıza söyleyeceğimiz güzel bir söz, ya da onun yanında olduğumuzu ona hissettirmemiz, ona kendisini iyi hissettirebilecek kadar büyük bir güce sahip bir enerjidir. Şimdi bu anlattıklarımızı, hayvanlar üzerinde nasıl düşünebileceğimizi konuşacağız. Eğer sizler de bu konuyu merak ediyor ve bu konuda düşünce sahibi olmak istiyorsanız, yazımızın devam eden kısmını okuyabilirsiniz.

Hayvanlar da tıpkı insanlar gibi ruhu olan varlıklardır. İnternette gezen bazı videolarda, sahibini uzun zamandır görmeyen bir köpeğin sahibine kavuştuğu zaman nasıl bir sevinç hali içerisine girdiğini rahatlıkla görebilirsiniz. Buradan da anlaşılıyor ki, hayvanların da tıpkı bizler gibi ruhu, hisleri vardır. Hatta onların hisleri bizden daha kuvvetlidir ki, karşısındaki insanın ona ne niyetle yaklaştığını bile önceden sezebilir, buna göre savunma mekanizmalarını çalıştırıp geri saldırırlar, ya da kaçarlar. Biz bir hayvana sevgi ile yaklaşırsak, hayvan bu sevgiyi hisseder ve onunla ilgilendiğimiz için tıpkı bizlerin de olduğu gibi mutlu olur. Kötü bir düşünce ile yaklaşırsak bunu da hissederler ve bize karşı savunma pozisyonuna geçerek saldırabilirler. Bu yüzden hayvanlara sevgi ile yaklaşırsak, onlar da bizi severler ve içimizde hissettiğimiz güzel duyguyu bir canlıyla paylaşmış olarak daha mutlu insanlar oluruz, onları da mutlu ederiz.

Kendisine Sevgi ve Saygı İle Yaklaşıldığını Anlayan Hayvan Neler Hisseder Adlı Yazımızla İlgili Yorumlarınızı Yorum Kısmından Yazabilirsiniz

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir