Kıyametin Alametleri Nelerdir

İnsanlık, var olduğu çok eski yıllardan beri çok çeşitli inanışlara sahip olmuşlardır. İnsanların inandığı şeyler sahip oldukları kültüre, geçmişe ve sahip oldukları edebiyata göre de çeşitlilik göstermiştir. Her toplum, varoluş ve yok olma ile ilgili olarak kendisine farklı düşünceler üretmiş ve dünya üzerindeki varlığını bu düşüncelere inanarak sürdürmüştür. İnanmak, insanda içgüdüsel olarak bulunan bir histir ve insan, bir şeyin gerçekliğinden emin olmasa da ona inanmaya ihtiyaç duyar.

Bizlerin kültüründe sahip olduğumuz inançta yaşamın var olduğu gibi yok olmanın da yaşanacağı inancıdır. Yok olmanın habercisi olan kıyamette bizlere kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’de bahsedilmiştir. Kur’an-ı Kerim, insanlara yaşantısı boyunca ne şekilde olmaları gerektiğini, nelerden uzak durulması gerektiğini anlatmanın yanı sıra bir gün evrenin sonunun geleceğinden de bahsetmektedir. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed de kıyametin olacağını doğrulamış ve kıyametin yaklaştığını anlamak için bizlere bazı işaretlere dikkat etmemiz gerektiğini söylemiştir. Kıyamet koptuktan sonra insanların dünyada yaptıkları şeyler yüzünden hesaba çekileceği mahşer günü gerçekleşecektir:

Kıyamet için Allah’tan başka kimse bir tarih bilmemektedir. Ancak bununla birlikte bizler biliyoruz ki kıyametin bazı alametleri vardır. Bunlar, genel hatlarıyla dünyada kötülüğün çok yaygın hale gelmesidir. Bununla birlikte o gün Hz. İsa dünyaya geri inecek, Güneş batıdan doğup doğudan batacak, Deccal yeryüzüne inecek, Yecüc ve Mecüc dünyaya gelecek ve Kabe yıkılacaktır.

Kıyametin Alametleri Nelerdir Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir