Lafla Peynir Gemisi Yürümez Sözünün Anlamı

İnsanlar, hayatları boyunca onları zorlayacak ve onları uğraştıracak çeşitli durumlarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Farklı insanlar, bu sorunlara dair farklı çözümler oluşturmakta ve hayatlarını buna göre yaşamaktadırlar. Güçlü insanlar, sorunlar karşısında dik durmayı ve sorunların içerisinden çıkış yolunu bulmayı denerken güçsüz, zayıf olanlar ise sorunların çözümünü kaçmakta arar veya sorunun sorumluluğunu başkasına yüklemekte çözümü bulur.

İnsanlar arası ilişkilerde insanlar, birbirlerine sürekli olarak sözler verirler. Ancak bazı insanlar vardır ki bu insanlar, sadece konuşurlar. Bu kişilerin konuştuğu şeyleri uygulamaya koyduğu hiç bir zaman görülmemiştir. Onu yaparız, buraya gideriz, hallederiz gibi sözler, bu kişilerin favorisidir. Bizler, bu ve bunun gibiler için bazı tabirler kullanırız.

Lafla peynir gemisi yürümez tabiri, bir işi yapmak için sadece söz söylemenin yeterli olmayacağını, o işin hallolması ya da gerçekleşmesi için bir icraat gösterilmesinin gerekli olduğunu söylemek için kullanılan bir tabirdir. Bir gemiyi sadece söz ile yürütmek nasıl mümkün değilse aynı zamanda bir işi de sadece sözle halletmek mümkün değildir.

Ancak buna rağmen insanlar, bazı şeyleri sadece lafta yapmakta ve gerçekte onu yapmaktan çokta uzak kalmaktadır. Ancak her birimizin hayatta birşeyleri değiştirmek için icraate geçmemiz, faaliyette bulunmamız gerekmektedir. Bir konu hakkında söz söylemek, herkesin yapabileceği basit bir eylemdir ancak kazanan ve kaybeden arasındaki fark, söylenen sözleri hayata geçirebilme yeteneğidir.

Lafla Peynir Gemisi Yürümez Sözünün Anlamı Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir