Mikroskop Ne Zaman Keşfedildi İlk Mikroskopla Şimdiki Arasında Fark Var mı

Mikroskop nedir ve ne işe yarar? Mikroskop hangi alanlar için kullanılır? Mikroskop ne zaman bulundu? İlk mikroskop ile şu anki mikroskop arasında bir fark var mı? İlk mikroskop ile şu an ki mikroskop arasındaki farklar nelerdir? Bu ve bunun gibi bir takım sorularım cevabını öğrenmek veya bu konu hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız, sizler için düzenlemiş olduğumuz bu Mikroskop Ne Zaman Keşfedildi İlk Mikroskopla Şimdiki Arasında Fark Var mı adlı yazımıza bir göz atmanızda fayda olacağını belirtmek isteriz.

Mikroskop, çıplak göz ile görülemeyecek kadar küçük olan bir takım maddelerin yapısını ya da şeklini incelemek için kullanılan teknolojik bir alet olarak adlandırılmaktadır. Mikroskobun ilk kullandığı zaman XVII. yüzyıl olarak bilinmektedir. Teknolojinin her geçen gün ilerlediğini göz önünde bulundurursak, o günlerdeki mikroskop ile şimdi ki mikroskop arasında elbette bir fark olacağını kestirebiliriz. O zamanlarda kullanılan mikroskop hem kullanım şekli olarak hem de işlevi bakımından günümüzde kullanılan mikroskoplardan oldukça farklıydı.

Tek mercekli basit mikroskop, Hollandalı Anton Van Leeuwenhoek tarafından icat edilmiş olup, ilk karmaşık yapıya sahip olan mikroskop ise Zacharias Janssen tarafından icat edilmiştir. Her geçen gün hızla gelişen teknoloji sayesinde mikroskop da eskiden olduğu gibi kalmamış, birçok teknolojik değişimlere ve gelişmelere uğramıştır. Mikroskop ilk icat edildiğinde belirli cisimler incelenebiliyordu fakat şu an çok fazla ve çok küçük maddelerin incelendiğini söyleyebilmekteyiz.

Mikroskop Ne Zaman Keşfedildi İlk Mikroskopla Şimdiki Arasında Fark Var mı Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize İletebilirsiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

2 Yorum Yapılmış, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

 1. isangül

  çoooooooooooooooooooooooooooooook güzel anlatıyor

  Cevap Yaz
  1. isangülün sevgilisi

   seni seviyorum aşkııııııııım

   Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir