Okulumuzu ve Sınıfımızı Temiz Tutmak İçin Neler Yapmalıyız

Her öğrenci gününün büyük bir kısmını okulda geçirdiği için okul da onun bir diğer evi olarak adlandırılmıştır. Bu yüzden öğrencilerin ev de nasıl bir temizlik anlayışına sahip iseler okulda da aynı temizlik anlayışına sahip olmaları beklenmektedir. Fakat bir de bu durumun yanı sıra okulda bulunan diğer öğrencilerin de haklarına saygı göstermemiz ve bu yüzden onları rahatsız edecek bir kirliliğinin oluşmasına neden olmamamız gerekmektedir. Peki okulumuzu ve sınıfımızı nasıl temiz tutarız? Okulumuzu ve sınıfımızı temiz tutmak için her öğrenci nasıl davranmalıdır? Her öğrenin bu soruların cevabına ihtiyacı olduğunu belirtir, uygulamaları yönünde onlara tavsiyeler vermek isteriz.

Öğrenciler sınıf içerisinde yemek yiyebilmekte fakat bu yiyecekler ile içecekler sınıf içerisine koku yaymaktadır. Bu kokunun oluşmaması için yiyecek  çöpleri daima çöp kutusuna atılmaya özen gösterilmelidir. Ayrıca sadece yiyecek ve içeceklerin çöpleri değil herhangi bir çöpün de yerinin çöp kutusu olduğunu hatırlatmak isteriz. Çöpleri yere atmak sınıfın kirlenmesine yol açar ve bu durumda öğrencilerin sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Okullarda en çok hijyen kurallarına dikkat edilmesi gereken yerlerden biri ise tuvaletler olmaktadır. Öğrenciler tuvaletleri evlerindeki tuvaletleri nasıl kullanıyorsalar aynı şekilde kullanmaya özen göstermeliler. Bir insanın sağlığının olumsuz etkilenmemesi için en önemli unsurlardan bir tanesi hijyen olmaktadır. Bu yüzden hem bizim hem de sınıfta bulunan diğer öğrencilerin sağlığıiçin hijyene önem vermek gerekmektedir.

Okulumuzu ve Sınıfımızı Temiz Tutmak İçin Neler Yapmalıyız Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir