Rüyaları Gerçekleştirmenin En Güzel Yolu Uyanmaktır Kompozisyon

Bir hayali gerçekleştirmek için ilk adımı atmak çok önemlidir. İlk adımı atarak kendimizi hayallerimize bir adım daha yaklaştırıp, hedeflerimize ulaşmamız gerekir. Sadece hayal kurup, hiçbir şey yapmazsak istediklerimize ulaşamaz ve olduğumuz yerde sayıklarız. Peki bizi hayallerimize ulaştıracak ilk adım için doğru zamanı nasıl farkedip, doğru yerde nasıl uygulayabiliriz?

Hepimizin bildiği gibi hayal kurup, bir amacının olması insana inanılmaz bir heves ve umut verir. Kafamızda bir şeyi hayal ederek onu uzun uzun düşünmek bizi mutlu edebilir. Ancak bu nereye kadar böyle sürebilir. Tüm o rüya gibi hayaller için, o rüyalardan uyanıp harekete geçmeliyiz. Ne istiyorsak onun için araştırma yapıp, kendimi nasıl daha çok geliştirebilirim diye kendimize sormalı ve o hedefe ulaşmak için kendimizi göstermeliyiz. Ama en önemli kısım herkes mutlaka bir sorunla karşılaşabilir, ayağı taşa takılıabilir hatta düşebilir. Ama asla pes etmeyin! O engeller sizi daha güçlü kılmalı, tedbirli olmayı öğretmelidir. Bir çok mucit bile başarıya ulaşmak için yüzlerce hatta binlerce kez başarısızlığa uğramıştır. Ancak şuan onlara “mucit” dememizin sebebi pes etmemiş, en sonunda başarmış olmalarıdır.

Asla unutmamalıyız ki harekete geçmek bir adım gibi gözükse bile aslında yolu yarılamamıza sebep olan bir adımdır. Hayallerimize ulaşmak için önce kendimize inanmalıyız. Çünkü inanarak, isteyerek ve rüyalardan uyanıp harekete geçerek elde edemeyeceğimiz hiçbir şey yoktur.

Rüyaları Gerçekleştirmenin En Güzel Yolu Uyanmaktır Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir