Sıcak Yaz Günlerinde Sıcak Havalardan Nasıl Korunabiliriz

Sıcak yaz günlerinde güneşin zararlı ışınlarından korunmak çok önemlidir. Peki güneşin zararlı ışınlarından korunmak için neler yapıyoruz ve yapmalıyız? Gelin bu haberimizde bu konuyu ele alalım..

Yaz aylarına girdiğimiz bugünlerde artık güneş ışınlarına daha da çok dikkat etmemiz gerekiyor. Başta cilt kanseri olmak üzere birçok hastalığa sebep olan güneş ışınlarına fazla maruz kalmamalı, özellikle 10.00 – 14.00 saatleri arasında dışarıda bulunmamaya daha çok özen göstermeliyiz. Çünkü özellikle bu saatlerde güneş ışınları dik açıyla geldiği için daha zararlı bir hale geliyor. Eğer çılmamız gerekiyorsa dışarıya bu saatlerde ya da bu saatler haricinde, işte o zaman mutlaka cildimize güneş kremi sürmeliyiz. Güneş kremi seçerken mutlaka koruma faktörüne bakarak yüksek koruma özelliği olan bir ürün seçmeliyiz. Bu konuda uzmanlar 50 faktör ve üzeri kremleri tavsiye etmektedirler. Bunun haricinde şapka da çok önemli bir faktördür. Yüzümüze gölge yapabilecek kasketli şapkalar tercih edilmelidir. Böylece güneş çarpması gibi durumlardan da kaçınılmış olunur. Güneş şemsiyeleri son yıllarda oldukça yaygın hale geldi ve özellikle gün içerisinde uzun saatler güneş altında gezmesi gereken turistler, güneş şemsiyelerini tercih ediyor. Böylece hem yüz bölgesi hemde omuz bölgesi güneşin zararlı ışınlarından korunuyor.

Son olarakta en çok dikkat etmemiz gereken şeylerden biri de yaz aylarında bol bol su tüketmek olmalıdır. Yaz aylarında bol su tüketerek genel sağlığımızı koruyabilir, güneş kremi, şapka ve güneş şemsiyelerinden yararlanarak güneşin zararlarından korunabiliriz.

Sıcak Yaz Günlerinde Sıcak Havalardan Nasıl Korunabiliriz Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir