Sırrını Verme Sırdaşına Onun da Sırdaşı Vardır Sözünün Anlamı

İnsan, yaşam şartları gereğince diğer insanlarla ilişki içerisinde bulunma ihtiyacı duyan bir varlıktır. Günlük hayatımız içerisinde yaşadığımız şeylerde yanımızda hep birileri olmakta, hayatı onlarla birlikte yaşamaktayız. Acılarımızı, hüzünlerimizi, kederlerimizi, mutluluklarımızı, hayallerimizi her zaman yanımızda sevdiklerimizle yaşar ve bu şekilde hayat sürdürürüz. Her insan, yanında güveneceği, onu anlayan ve onu seven birisinin olmasına ihtiyaç duyar.

Ancak iş sırlar noktasına geldiği zaman insanın aslında biraz da dikkatli olması gerekir. Yanımızda birçok arkadaşımız bulunabilir ancak bu arkadaşlarımızdan hangisinin gerçek, hangisinin sahte dostumuz olduğunu iyi anlamamız gerekir. İnsanın birçok arkadaşı olabilir, ancak herkesin dost diyebileceği kişiler sayılı olmaktadır. Arkadaşlarımız, günlük hayatımız içerisinde bizim için bir önem teşkil eder ancak onlarla ilişkimiz sadece yüzeysel vaziyette olmaktadır. Dostlarımız ise bizi anlayan, bize güvenen, bizi her zaman hisseden insanlar olarak hayatımızda önemli bir yer teşkil eder.

Sır, korunması zor bir şeydir ve kimle paylaşılması gerektiğini herkesin çok iyi bilmesi gerekir. Eğer sırlarımızı olur olmadık yerlerde ifşa eder ve uygun olmayan kişilere sırlarımızı dökersek, bu kişiler de bizim sırlarımızı sır olarak saklamayabilir. Siz, bir kişiye güvenir ve sırrınızı açarsanız o kişi de güvendiği başka bir kişiye sizin sırrınızı ifşa edebilir. Bu sebepten dolayı en iyisi, sırlarınızı kendinizde saklamanızdır fakat yine de anlatmak isterseniz, çok inandığınız ve çok güvendiğiniz birine anlatıyor olduğunuzdan emin olun. Yoksa sırrınızı, bir kaç zaman sonra başkalarının ağzından da duyabilirsiniz.

Sırrını Verme Sırdaşına Onun da Sırdaşı Vardır Sözünün Anlamı Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir