Sosyal Medyanın Zararları

Son zamanlarda hızla gelişim göstermekte olan teknoloji sayesinde insanlar bir takım imkanlara sahip olmaktadır. Bu imkanlardan biri ise, günümüzde çok önemli bir yere sahip olan sosyal medyadır. Peki sosyal medya insanlara nasıl bir yarar sağlamaktadır? Sosyal medyanın yararı olduğu kadar zararı da var mıdır? Sosyal medyanın insanlara vermiş ya da verebilecek olduğu zararlar ne gibi zararlar olmaktadır? Bu ve bunun gibi çok fazla insanın kullanmış olduğu sosyal medya hakkındaki soruların cevaplarını ya da sosyal medya ile ilgili çok daha fazlasını, sizin için yayımlamış olduğumuz bu Sosyal Medyanın Zararları adlı yazımızdan öğrenebileceğinizi bilmenizi isteriz.

Sosyal medya günümüzde bir insanın vazgeçemediği bir alan olmakta ve insan ile sosyal medya arasındaki bağ günden güne artış göstermektedir. Sosyal medya sayesinde insanlar buluşmadan ya da görüşmeden de haberleşme sağlayabilmektedir. İnternet kullanan insanlar üzerinde yapılmış olan bir araştırmanın sonucunda insanların en çok sosyal medya üzerinde vakit geçiriyor oldukları ortaya çıkmaktadır. Sosyal medya insanlar üzerinde hem zaman kaybına hem de olumsuz etkilenmelerine sebep olabilmektedir.

Sosyal medya üzerinde birçok ağ kurulmuş ve bu kurulan ağların kullanımının arttığı görülmüştür. İnsanların bu ağlara olan bağımlılıkları ortaya çıkabilmekte ve bu durum sorun teşkil edebilmektedir. Sosyal medya insanlar arası sesli iletişimi azaltabilmektedir. Özellikle sosyal medyayı çok kullanan insanların sinirli ve agresif yapıda oldukları gözlemlenmektedir.

Sosyal Medyanın Zararları Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Kris

    At last! Something clear I can uneddstanr. Thanks!

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir