Tablet Bilgisayar Nedir

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte günlük hayatımızda her gün yeni bir değişiklikle tanışır olduk. Bundan 50 yıl öncesine kadar üretilmiş olan ilk bilgisayar, tam tamına bir oda büyüklüğünde üretildiyse de günümüzde gelinen noktada, gelişen teknoloji sayesinde bir oda büyüklüğündeki bir makine, avuçlarımızın içine sığacak vaziyete gelmiş durumda. İşte bu makinenin adı tablet bilgisayar. Peki tablet bilgisayar tam olarak nedir, ne gibi özelliklere sahiptir?

Tablet bilgisayarlar, tıpkı bilgisayar gibi malzemeler kullanılarak üretilen ve günlük hayatta taşınması, kullanması bilgisayara göre daha kolay olan aletlerdir. En kolay taşınan dizüstü bilgisayarlara oranla küçük bir ekrana ve bataryaya sahiplerdir. Küçük bir el çantasında rahatlıkla taşınabilir. Tablet bilgisayarları kullanmak için klavyeye ihtiyaç yoktur. Tabletin dokunmatik ekranındaki klavye, sizlerin yazı yazmasına yardımcı olacaktır.

Tabletler, tüketicinin ihtiyaçlarına göre çeşitli alanlarda kullanılabilirler. Bilgisayar gibi farklı aksesuar vs. gibi şeylere ihtiyaç yoktur. Wi-fi özelliği sayesinde tabletlerden de internete bağlanabilmek ve internette gezinmek mümkündür. Bununla birlikte mikrofonu sayesinde ses, kamerası sayesinde görüntüyü rahatlıkla kaydedebilir, bunları kullanıcı dilediği zaman ekranından gösterebilir.

Tablet bilgisayarlar, donanım özelliklerine göre farklı fiyatlara sahiptirler. Örneğin işlemci, ram, kamera çözünürlüğü gibi detaylar, tablet bilgisayarların fiyatını arttıran veya azaltan özellikleridir. Minibook, Netbook adı verilen küçük laptop bilgisayarlar, çıktıkları dönemde büyük ilgi görse de bunların hemen ardından çıkan tabletler, bu ürünlerin pabucunu dama atmaya başarmıştır ve günümüzde birçok insan, tablet bilgisayar sahibidir. Tablet bilgisayarların fiyatları 150 lira civarından başlayıp, 1500-2000 liraya kadar çıkabilir.

Tablet Bilgisayar Nedir Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

 

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir