Televizyonun Yararları Zararları ve Doğru Kullanımı

Günümüzde teknoloji her geçen gün hızla gelişmektedir. Gelişen teknolojiden etkilenen bir alet olan televizyon ise hemen hemen herkesin evinde bulunmaktadır. Peki televizyonun insanlara yararları nelerdir? Televizyonun insanlara zararları nelerdir? Televizyonun yararlı olup, zararlı olmaması için yapılması gerekenler nelerdir? Bu ve bunun gibi bir takım sorulara cevap bulmak ya da televizyon kullanımı ile ilgili çok daha fazlasını öğrenmek için, sizin için yayımlamış olduğumuz Televizyonun Yararları Zararları ve Doğru Kullanımı adlı yazımızı okumanızı öneririz.

Günümüzde neredeyse herkesin evinde televizyon bulunmaktadır. Günümüzde her insanın en çok etkisi altında kaldığı bir kitle iletişim aracı olan televizyon, insanlara hem yarar hem de zarar sağlamaktadır. Bir bireyin televizyon izlerken bazı durumların bilincinde olması gerekir. Örneğin televizyonun bir insana yarar ve zararları hakkında bilgi sahibi olmak ve bu kitle iletişim aracını bu şekilde kullanmak gereklidir. Bilinçli olunmaması durumunda her insana çeşitli zararlar verebilmektedir.

Bir insan televizyon izlerken çok hoş ya da eğlenceli bir vakit geçirebilir. Fakat bu şekilde bir zaman geçiriliyor diye televizyonun insanlara verdiği zarar görmezden gelinememektedir. Birçok insan vaktini çok daha iyi değerlendirebilecekken televizyon karşısında çok fazla zaman geçiriyor ve bunun farkında bile olmuyor. İnsanların asosyal olmasına kadar etki yaratan televizyon, insanların kültürüne de etki yaratabiliyor. Bağımlılık yaratan televizyon bilinçli olunmadığı takdirde insanların düşüncelerini ele geçirebiliyor. Eğer televizyon kullanımını doğru ölçüde gerçekleştirirsek televizyonun insanlara yararlı olduğunu da görebiliriz.

Televizyonun Yararları Zararları ve Doğru Kullanımı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmına Yazarak Bize İletebilirsiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir