Üniversite’de Girişimcilik Dersi Alanlara KOSGEB Desteği

Kosgeb iş kurma amacı olan kişilere belirli bir miktarı hibe olacak şekilde, belirli bir miktarı da kredi olacak şekilde maddi destek sağlamaktadır. Peki KOSGEB’den destek almak için gereken şartlar nelerdir? Bu desteği alabilmek için KOSGEB tarafından düzenlenen girişimcilik kursuna katılmak gerekiyor mu? Ya da girişimcilik kursuna katılmanım herhangi bir alternatifi var mı? Bu ve bunun gibi KOSGEB tarafından verilen bu destek ile ilgilenen ya da ilgilenmeyi düşünen kişilerin aklında olan soruların cevabını ya da bu konu ile ilgili çok daha fazlasını, Üniversite’de Girişimcilik Dersi Alanlara KOSGEB Desteği adlı yazımızdan bulabileceğinizi bilmenizi isteriz.

Kosgeb desteği sayesinde, iş kurmak isteyen kişiler rahatlıkla iş kurabilmektedir. Bu destekten faydalanmak için Kosgeb tarafından verilen girişimcilik kurslarına katılım sağlamak gerekiyor. Fakat üniversitede eğitim gören bir öğrenciyseniz, seçmeli ders olarak ya da zorunlu bir ders olarak girişimcilik dersini alarak Kosgeb’e direk başvuru yapabilirsiniz.

Okulda girişimcilik dersini almış olmanın şöyle bir faydası bulunuyor, ekstra bir kursa gitmeye gerek kalmıyor. Bu yüzden okulda girişimcilik dersini almış olan kişiler Kosgeb desteğinden kurs almaya gerek duymadan başvuru yaparak yararlanabiliyor. Yapılan proje incelenerek hibe ile kredi miktarları belirlenerek kişiye dönüş yapılıyor. Bu durum sonucunda kişi kurmak istediği bir işi çok rahat bir şekilde kurabiliyor. Gençlerin girişimcilik eğilimleri ve iş kurma istekleri bu şekilde desteklenmektedir.

 

Üniversite’de Girişimcilik Dersi Alanlara KOSGEB Desteği Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Hemen Yazabilirsiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. tufan aslan

    merhaba ben ünüversitede girişimci dersi aldım fakat bize bu dersi başarıyla tamamlarsanız kosgeb girişimci sertifikası alacaksınız dediler ve bu belgeyi de alamadık ne yapabiliriz dersi de verdik bu arada şimdiden teşekkürler.

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir