Yaşam İle İlgili Kompozisyon

Her insan için ayrılmış bir yaşam süresi bulunur. İnsanlar hayatlarını çeşitli ihtiyaçlarını karşılayarak sürdürürler. İhtiyaçların karşılanmasının yanı sıra her insanın bir de bu hayattan istekleri bulunur. İnsanlar yaşamları boyunca bu isteklerini gerçekleştirmek için çaba sarfederler. Hayatın çok uzun gibi görünse de göz açıp kapanıncaya kadar geçeceği söylenilmektedir. Her geçen gün hızla geçmekte ve her zaman bugünlere nasıl geldiğimizi pek de fazla anlayamamaktayız.

Her insanın yaşama süresi var derken, belirli bir süreden bahsetmiyoruz. Elbetteki hiç kimsenin ne kadar yaşama süresi olduğu bilinmemektedir. Sadece insana yaşamak için verilmiş olan bu sürece yaşam adı verilmektedir. Her insanın sahip olduğu yaşam tarzı bir diğer insana göre farklı olmaktadır. İnsanlar birbirlerinden birçok anlamda farklı olduklarından dolayı yaşamlarının da aynı olması pek düşünülemez. İnsanların yaşam hakkına sahip olmaları çok önemli bir konu olup, her insanın bu değerin farkında olması gerekmektedir. Kimi zaman insanlar ne kadar değerli bir hakka sahip olduğunu unutarak hareket etmektedir. Fakat bu durum kişiyi yanlışa sürükler. İnsan her zaman sahip olduğu yaşamının kıymetini bilmeli ve daima onu güzelleştirmek için emek vermelidir.

İnsanların yaşamlarının en güzel ve en verimli bir şekilde geçmesi için dikkat edilmesi gereken en önemli değer sağlıktır. Sağlıklı bir insan yaşamını en iyi şekilde değerlendirebilir. Bu yüzden güzel bir yaşam istiyorsak, sağlığımıza dikkat etmemiz gerekmektedir.

Yaşam İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir