Yolculukta Uyulması Gereken Görgü Kuralları

Her insan hayatının belirli bir kısmını yolculuk yaparak geçirmektedir. Bu yolculuklar kimi zaman uzun, kimi zaman ise kısa olacak şekilde gerçekleşmektedir. Fakat bir insanın gerçekleştirdiği yolculuğun sıkıntısız bir şekilde geçmesi için uyulması gereken bazı görgü kuralları vardır. Peki yolculuk sırasında insanların uyması gereken bu görgü kuralları nelerdir? İnsanların görgü kurallarına uymaması durumunda ortaya nasıl sonuçlar çıkabilmektedir? Bu ve bunun gibi bir takım sorunun cevabına ulaşmak ya da bu konu ile alakalı birçok bilgi öğrenmek istiyorsanız, sizlere hazırlamış olduğumuz bu Yolculukta Uyulması Gereken Görgü Kuralları adlı yazımızı okumanızı tavsiye ettiğimizi bilmenizi isteriz.

Bir insan, bir yerden başka bir yere yolculuk yaparken, yalnızca kendini değil o toplu taşıma aracında bulunan diğer insanları da düşünmelidir. Herkesin kendini düşündüğü bir yolculuk esnasında, bir takım sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. Ortaya bir takım sıkıntılar çıkmaması adına ise yolculuk esnasında her insanın uyması gereken bazı görgü kuralları bulunmaktadır. Her insanın başkasını rahatsız edevek tavırlar sergilememesi gerekmektedir.

Yolculuk esnasında şoför ile konuşulmamalı ya da ona soru sorulmamalıdır. Çünkü bi durum şoförün dikkatinin dağılmasına sebep olarak kötü sonuçlar ortaya çıkartabilir. Her insan yolculuk esnasında bulunduğu toplu taşıma aracının ortak kullanım alanı olduğunun bilincinde olarak, herhangi birini rahatsız edici hareketlerden kaçınmalıdır. Büyüklerimize karşı saygılı davranarak onlara yer vermeye gayret etmeliyiz. Toplu taşıma araçlarından inerken ya da binerken ise kimseyi rahatsız etmemeli ve hızlı davranmalıyız. Toplu taşıma aracına çöp atmamalıyız. İnsanlara kötü bakışlar ile bakmamalıyız.

Yolculukta Uyulması Gereken Görgü Kuralları Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize İletebilirsiniz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Benzer Sayfalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir